Przedsiębiorcy działający w handlu lub w produkcji zwykle decydują się na przechowywanie artykułów w dużych opakowaniach. Tymczasem o wiele bardziej praktyczne i estetyczne będą małe pudełka kartonowe.

Pudełka kartonowe w małym rozmiarze doskonale sprawdzają się w ekspozycji asortymentu w sklepach i hurtowniach. Mogą też występować w różnych kształtach. Można je więc dopasować indywidualnie do potrzeb. Dzięki małym pudełkom kartonowym w praktyczny sposób można zabezpieczyć np. produkty jubilerskie. Do nich wkładane są zawsze pierścionki, łańcuszki lub kolczyki umieszczane w widocznym miejscu w przeszklonych ladach ekspozycyjnych. Jeśli są odpowiednio zaprojektowane i profesjonalnie wystylizowane, przyciągną wzrok klientów.

Małe pudełka kartonowe to wizytówką firmy

Takie nieduże opakowania niejednokrotnie w pierwszej kolejności przyciągają wzrok konsumentów. To właśnie małe pudełka kartonowe, jeżeli wyglądają niepowtarzalnie, będą wizytówką firmy. Można na nich umieścić logo albo motyw graficzny, zapewniający właściwą identyfikację produktu. Mogą także mieć różny kolor i barwę. Poza tym to, co zawdzięczamy małym pudełkom kartonowym to zgrabność i poręczność. Klient zainteresowany produktem może bez problemu sięgnąć po takie pudełko i przyjrzeć się asortymentowi z bliska. Dodatkowo nieduże gabaryty takich pudełek to także oszczędność miejsca. To doskonały wybór dla początkujących inwestorów, którzy niekoniecznie będą mieć możliwość składowania większej ilości produktów.

Małe pudełka kartonowe są bardzo praktyczne

Warto zauważyć, że małe pudełka kartonowe charakteryzują się także taką samą wytrzymałością jak te o większych gabarytach. Mogą nawet lepiej zabezpieczać asortyment, ponieważ mniejsza powierzchnia w mniejszym zakresie ulega ewentualnemu naciskowi w przypadku magazynowania. Poza tym opakowania takie mają łatwe zamknięcie, co gwarantuje dodatkowe zabezpieczenie i nie trzeba ich oklejać taśmą. Są to również produkty ekologiczne. Dzięki małym pudełkom kartonowym bardziej dbamy o ochronę środowiska w przeciwieństwie do opakowań foliowych.